jak číst zkoušku hepatitidy na

Jak číst zkoušku hepatitidy A

Hepatitida A je virová onemocnění, které postihuje játra a může být přenášena spotřebou vody nebo kontaminovanými potravinami. Vyšetření hepatitidy A je důležitým nástrojem pro diagnostiku a monitorování nemocí. V tomto blogu vysvětlíme, jak číst zkoušku hepatitidy A a porozumět výsledkům.

Co je to hepatitida A?

Hepatitida A je virová infekce, která ovlivňuje játra. Je to způsobeno virem hepatitidy A (HAV) a může být přenášena kontaktem s kontaminovaným výkalem, spotřebou vody nebo kontaminovanými potravinami nebo sexuálním kontaktem s infikovanou osobou. Mezi příznaky hepatitidy A patří únava, nevolnost, zvracení, horečka, bolest břicha a žloutenka (nažloutlá kůže a oči).

Jak se má zkouška hepatitidy?

HEPATITIS A PŘEDPOKLÁDÁNÍ SVĚTOVÁNÍ Vzoru krve. Lékař požádá o zkoušku, pokud bude podezřelá infekce viru hepatitidy A. Vzorek krve je odeslán do laboratoře, kde bude analyzován při hledání protilátek proti viru.

Interpretace výsledků zkoušky

Výsledky testu hepatitidy A jsou obecně prezentovány ve formě numerických hodnot nebo pozitivních/negativních. Zde je několik důležitých informací pro pochopení výsledků:

 • IgM protilátky: IgM protilátky jsou produkovány tělem v reakci na nedávnou infekci hepatitidy A. Pokud výsledek zkoušky ukazuje přítomnost protilátek IgM, naznačuje to akutní virus infekci.
 • IgG protilátky: IgG protilátky jsou produkovány tělem v reakci na virus hepatitidy A A. Pokud výsledek zkoušky ukazuje přítomnost IgG protilátek, což naznačuje přední infekci nebo imunitu proti viru.
 • Je důležité si uvědomit, že přítomnost IgG protilátek nemusí nutně znamenat, že osoba je imunní vůči hepatitidě A. Imunita se v průběhu času může snižovat a nová infekce je stále možná.

  Závěr

  vyšetření hepatitidy A je důležitým nástrojem pro diagnostiku a monitorování onemocnění. Pochopení toho, jak číst zkoušku a interpretovat výsledky, je možné získat cenné informace o infekci viru hepatitidy A.

  Reference:

 • cdc hepatitida na
 • mayo klinika hepatis a
 • Scroll to Top