Jak čistit oxidované kohoutky

Jak vyčistit oxidované kohoutky

Taps jsou základními prvky v jakémkoli prostředí, ať už v kuchyni, koupelně nebo v oblasti služeb. Postupem času je však běžné, že jsou oxidovány a ztrácí lesk a vzhled nových. Na tomto blogu vám naučíme několik tipů pro čištění oxidovaných kohoutků a opět vás necháme jako nové.

1. Použijte bílý ocet

Bílý ocet je vynikajícím spojencem při čištění oxidovaných kohoutků. Jen zvlhčete hadřík nebo houbu octem a otřete oxidovaný povrch. Nechte to působit několik minut a poté opláchněte čistou vodou. Octa pomáhá odstranit oxidaci a vrací jas na kohoutky.

2. Čisté s citronem

Lemon je také skvělý produkt pro čištění oxidovaných kohoutků. Nakrájejte citron na polovinu a otřete přímo na oxidovaný povrch. Nechte to působit několik minut a opláchněte čistou vodou. Citrusová kyselina přítomná na citronu pomáhá odstranit oxidaci a opět nechat kohoutky.

3. Použijte jedlou sodu

Jedlá soda je všestranný a efektivní produkt při čištění různých objektů, včetně oxidovaných kohoutků. Vytvořte složku s jedlou sodou a vodou a naneste oxidovaný povrch. Jemně otřete štětcem nebo houbou a opláchněte čistou vodou. Sodná jedlá soda pomáhá odstranit oxidaci a způsobit, že kohouty vypadají obnovené.

4. Vyzkoušejte konkrétní produkty

Existuje několik specifických produktů pro čištění oxidovaných kohoutků na trhu. Tyto produkty mají často silné vzorce, které odstraňují oxidaci a jasce návratu na kohoutky. Postupujte podle pokynů pro použití zvoleného produktu a užijte si čisté a obnovené kohoutky.

5. Zabránit oxidaci

Kromě vědění, jak čistit oxidované kohoutky, je také důležité přijmout opatření k zabránění oxidaci. Vyvarujte se akumulace vody v kohoutcích, vždy po použití osušte a vyhněte se používání abrazivních čisticích prostředků. Tato jednoduchá opatření mohou pomoci prodloužit životnost a vyhnout se oxidaci.

S těmito tipy můžete efektivně vyčistit oxidované kohoutky a vypadat nový. Nezapomeňte, že pokud vždy postupujete podle pokynů k používání produktu a během čištění používáte potřebné ochranné zařízení.

Scroll to Top