Jak čistit starověké hliníkové okno

Jak vyčistit staré hliníkové okno

Hliníková okna jsou velmi běžná ve starých domovech a mohou přinést zvláštní kouzlo k dekoraci. Postupem času je však přirozené, že hromadí nečistoty a vypadají nošeně. V tomto článku vás naučíme, jak vyčistit staré hliníkové okno a nechat jej s obnoveným vzhledem.

Krok 1: Odstraňte povrchové nečistoty

Prvním krokem k čištění starého hliníkového okna je odstranění povrchové nečistoty. Použijte měkký hadřík nebo měkký štětinový kartáč k odstranění prachu a nečistoty se hromadí na povrchu okna. Než se vydáte na další kroky, ujistěte se, že odstraníte všechny nečistoty.

Krok 2: Připravte čisticí roztok

Chcete -li efektivně vyčistit staré hliníkové okno, můžete připravit domácí čisticí roztok. Smíchejte teplou vodu s několika kapkami neutrálního detergentu v kbelíku nebo nádobě. Toto řešení bude použito k odstranění těžších nečistot a skvrn oken.

Krok 3: Vyčistěte okno s čisticím roztokem

Při připraveném čisticím roztoku namočte měkký hadřík nebo houbu do směsi a jemně otřete povrch starého hliníkového okna. Ujistěte se, že zakrýváte celou oblast okna, včetně okrajů a rohů. V případě potřeby opakujte proces ve špinavých nebo obarvených oblastech.

Krok 4: Opláchněte okno čistou vodou

Po čištění okna s čisticím roztokem opláchněte čistou vodu a odstraňte všechny zbytky detergentu. Použijte kbelík nebo hadici k úplnému opláchnutí okna a zajistěte, aby byl odstraněn celý čisticí roztok.

Krok 5: Ochvějte okno čistým hadříkem

Nakonec osušte staré hliníkové okno čistým suchým hadříkem. Ujistěte se, že odstraníte veškerou vlhkost z povrchu z okna, abyste se vyhnuli vadám nebo značkám. V případě potřeby použijte pro lepší výsledky látku z mikrovlákna.

Po těchto jednoduchých krocích budete moci vyčistit staré hliníkové okno a nechat jej obnoveným vzhledem. Nezapomeňte pravidelně provádět čištění, abyste udrželi okno vždy krásné a dobře udržované.

Scroll to Top