Jak dezinfikovat banán

Jak dezinfikovat banán

Banán je velmi populární a konzumované ovoce po celém světě. Kromě toho, že je lahodný, je také bohatý na živiny, jako je draslík, vitamín C a vlákna. Stejně jako jakékoli jídlo je však důležité hygienizu těsně před konzumací. V tomto článku vás naučíme, jak to udělat jednoduše a efektivně.

Krok 1: Umyjte si ruce

Než začnete dezinfikovat banány, je nezbytné důkladně umýt ruce mýdlem a vodou. Tím se zabrání kontaminaci ovoce bakteriemi a dalšími mikroorganismy přítomné v rukou.

Krok 2: Připravte roztok bělidla

Chcete -li dezinfikovat banánovou peel, můžete připravit roztok bělidla. Za tímto účelem zředí jednu polévkovou lžíci bělidla v jednom litru pitné vody. Dobře promíchejte.

Krok 3: Ponořte banány do roztoku

Umístěte banány do misky nebo kontejneru a nalijte na ně bělidlo. Ujistěte se, že všechny banány jsou zcela ponořeny do řešení.

Krok 4: Nechte to působit na několik minut

Namočte banány do bělidla asi 5 minut. To pomůže eliminovat možné mikroorganismy přítomné ve skořápce.

Krok 5: Opláchněte banány dobře

Po akční době roztoku odstraňte banány z misky a opláchněte je do tekoucí vody. Ujistěte se, že zcela odstraníte zbytky bělidla.

Krok 6: Vysušte banány

Nakonec osušte banány čistým papírovým ručníkem nebo je nechte přirozeně uschnout před konzumací. To pomůže vyhnout se proliferaci bakterií.

Nyní, když víte, jak správně dezinfikovat banány, si můžete tento lahodný ovoce bezpečněji užít. Nezapomeňte tento proces opakovat, kdykoli konzumujete čerstvé banány.

zdroje:

  • Anvisa Food Hygiene
  • Přečtěte si také:

    Jak dezinfikovat banán: Naučte se krok za krokem k zajištění bezpečnosti potravin.

    Scroll to Top