Jak domorodci nazývali své domácí mazlíčky

Jak domorodci nazvali své domácí mazlíčky

Indiáni měli velmi blízký vztah s přírodou a zvířaty. Pro ně byla zvířata považována za posvátné bytosti a nedílnou součástí jejich života. Není tedy žádným překvapením, že také měli domácí zvířata.

domorodá zvířata pro domácí zvířata

Indiáni měli zvláštní způsob, jak odkazovat na své domácí mazlíčky. Věřili, že každé zvíře má jedinečného ducha, a proto si zaslouží zvláštní jméno. Tato jména byla dána podle charakteristik a chování zvířete.

Příklady domorodých jmen pro domácí mazlíčky

Indiáni k komunikaci používali různé jazyky a dialekty, což mělo za následek širokou škálu jmen pro domácí zvířata. Některé příklady jsou:

 • malovaný jaguar: yaguareteé
 • macaw: Juruá
 • Jaguar: yaguareté
 • Monkey: Mico
 • Toucan: tukã
 • Toto je jen několik příkladů, protože každý domorodý kmen měl svůj vlastní jazyk a následně své vlastní jména pro domácí mazlíčky.

  Důležitost domácích mazlíčků pro domorodé lidi

  Pets hrál klíčovou roli v životě domorodých lidí. Kromě toho, že byli věrními společníky, byli také považováni za ochránce a duchovní průvodce. Domorodí lidé věřili, že zvířata mají zvláštní znalosti a dovednosti, které by mohly být sdíleny s lidmi.

  domácí zvířata byla také použita v rituálech a obřadech, kde mezi domorodými a duchy přírody byly zvažovány meziprodukty. Byly s nimi zacházeny s velkou úctou a náklonností, dostávali zvláštní péči a správné jídlo.

  Zachování domorodých mazlíčků

  Bohužel, s příchodem kolonizátorů a uložením nové kultury, bylo ztraceno mnoho znalostí a domorodých tradic. To zahrnuje způsob, jakým domorodí lidé nazývali jejich mazlíčci.

  Je však důležité ocenit a zachovat domorodou kulturu, včetně jejich znalostí o zvířatech. Prostřednictvím výzkumu a studií je možné zachránit část těchto znalostí a udržet naživu vzpomínka na domorodé obyvatele a jejich mazlíčky.

  Je také nezbytné respektovat a chránit faunu a flóru a zajistit zachování zvířat a jejich přirozených stanovišť. Teprve potom můžeme ctít vzpomínku na domorodé lidi a význam, který dali mazlíčkům.

  Reference:

 • https://www.indigenas.blog.blog.blog/animals Indigenous odhad/
 • Scroll to Top