Jak je hrudník na začátku těhotenství

Jak je na začátku těhotenství na začátku těhotenství

Když žena zjistí, že je těhotná, v jejím těle začne dojít k mnoha změnám. Jednou z prvních oblastí, které mají být zasaženy, je hrudník. Na začátku těhotenství je běžné, že prsa procházejí některými významnými transformacemi.

Hormonální změny

Změny hrudníku během těhotenství jsou způsobeny hlavně hormonálními změnami, ke kterým dochází v ženském těle. Hladiny estrogenu a progesteronu se zvyšují, což vede k růstu mléčných žláz a ke zvýšení průtoku krve v oblasti.

Zvýšená velikost

Jednou z prvních změn, které si mnoho žen všimne, je zvýšení velikosti prsu. To je způsobeno zvýšenou akumulací prsní tkáně a tuku v oblasti. Některé ženy mohou během těhotenství zažít zvýšení až na dvě velikosti podprsenky.

Kromě rostoucí velikosti se mohou prsa stát také citlivější a bolestivější. Je to způsobeno zvýšeným průtokem krve a natažením kůže a vazů, které podporují prsa.

Produkce mléka

Další změnou, ke které dochází u prsou během těhotenství, je příprava na kojení. Mammary žlázy začínají produkovat kolostrum, kapalinu bohaté na živiny, která bude prvním jídlem dítěte v prvních dnech života.

Jak těhotenství postupuje, je Kolostrum nahrazeno mateřským mlékem. To může zvýšit a těžší prsa a může způsobit úniky mléka.

péče o prsy během těhotenství

Chcete -li se vypořádat se změnami prsu během těhotenství, je důležité věnovat zvláštní péči:

  • Použijte podprsenky pohodlné a správné velikosti;
  • Vyvarujte se podprsenek kovových okrajů, které mohou stisknout citlivé dutiny;
  • Zvlhčujte kůži prsou specifickými krémy nebo oleji pro těhotné ženy;
  • Vyvarujte se nadměrného vystavení slunci, protože kůže prsu se může stát citlivější;
  • Pokud cítíte bolest nebo nepohodlí prsu, poraďte se s lékařem a vyhodnoťte situaci.
  • Je důležité si uvědomit, že každá žena je jedinečná a může během těhotenství zažít různé změny v prsou. Pokud máte nějaké obavy nebo pochybnosti, neváhejte vyhledat lékařskou pomoc.

    reference