Jak jít z letiště Lisabonu do centra

Jak jít z letiště Lisabonu do centra

Pokud plánujete výlet do Lisabonu, pravděpodobně dorazíte přes letiště v Lisabonu, známém také jako letiště Humberto Delgado. Nachází se asi 7 km od centra města, letiště je jedním z hlavních vstupních dveří do Portugalska.

Možnosti přepravy z letiště Lisabonu do centra

K dispozici je několik možností dopravy z letiště Lisabonu do centra města. Zde jsou některé z nejpopulárnějších možností:

1. Metro

Metro je pohodlná a ekonomická možnost dosáhnout centra Lisabonu z letiště. Stanice metra Airport se nachází v terminálu 1 a je podávána červenou linií. Cesta do centra města trvá asi 20 minut.

2. Autobusy

Existuje několik autobusových linek, které spojují letiště Lisabonu s centrem města. Autobusy jsou ekonomičtější možností, ale mohou trvat déle, v závislosti na provozu. Před cestováním zkontrolujte autobusové plány a itineráře.

3. Taxi

taxíky jsou okamžitě k dispozici na letišti v Lisabonu a nabízejí pohodlnou možnost dosáhnout centra města. Ujistěte se, že dostanete taxi s licencí a požádejte řidiče, aby zapnul taximetr, aby zajistil spravedlivou cenu.

4. Soukromý převod

Pokud dáváte přednost pohodlnější a přizpůsobenější možnosti, můžete si zarezervovat soukromý převod z letiště Lisabonu do centra města. Tato možnost může být dražší, ale nabízí pohodlí a pohodlí.

závěrečné úvahy

Výběr dopravy z letiště v Lisabonu do centra města závisí na vašich osobních preferencích a vašem rozpočtu. Vyhodnoťte různé dostupné možnosti a vyberte tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Bez ohledu na vybranou možnost, budete na cestě prozkoumat zázraky Lisabonu v krátké době!

Scroll to Top