Jak jít z Paříže do Bruselu

Jak jít z Paříže do Bruselu

Paříž a Brusel jsou dvě úžasná města, která stojí za návštěvu. Pokud plánujete výlet mezi těmito dvěma evropskými hlavními městy, je k dispozici několik možností dopravy. V tomto článku prozkoumáme různé způsoby, jak přejít z Paříže do Bruselu.

1. Vlak

Jedním z nejpopulárnějších způsobů cestování mezi Paříží a Bruselem je vlakem. Obě města jsou dobře propojena linií s vysokou rychlostí, díky níž je trasa rychlá a pohodlná. Vlaky se pravidelně odjíždějí z Pařížské stanice Nord a dorazí na Bruselu MIDI stanici asi za 1 hodinu a 30 minut. Je důležité rezervovat lístky předem a zaručit nejlepší ceny.

2. Autobusy

Další ekonomickou možností jít z Paříže do Bruselu je autobusem. Tuto trasu nabízí několik autobusových společností, jako jsou Flixbus a Eurolines. Výlet autobusů obvykle trvá asi 3 hodiny a 30 minut, v závislosti na provozu. Autobusy se odcházejí z různých bodů v Paříži a dorazí na stanici Bruselu Nord. Ceny vstupenek autobusu jsou často nižší než vlak.

3. Auto

Pokud během cesty dáváte přednost větší flexibilitě, můžete zvážit pronájem automobilu, které přejde z Paříže do Bruselu. Vzdálenost mezi těmito dvěma městy je přibližně 300 kilometrů a výlet do auta trvá asi 3 hodiny, v závislosti na provozu. Nezapomeňte zkontrolovat pravidla provozu a parkování v obou zemích před vyjetím na silnici.

4. Rovina

Pokud jste ve spěchu nebo raději letíte, můžete také přejít z Paříže do Bruselu letadlem. Mezi letišti Paříž Charles de Gaulle a Brusel Zaventem jsou pravidelné lety. Doba letu je přibližně 1 hodina. Vezměte však v úvahu čas potřebný k dosažení letišť a procházení bezpečnostními postupy.

5. Bike

Pro nejodpornější a nejužitečnější přívržence cestování je zajímavou možností přejít z Paříže do Bruselu na kole. Existují dobře sestavené cyklovatelné trasy, které spojují obě města a procházejí krásnou krajinou a malebnými vesnicemi. Cesta na kole může trvat několik dní, v závislosti na vašem tempu a zastavení po cestě.

Závěr

z Paříže do Bruselu je snadné a je k dispozici několik možností dopravy. Pokud hledáte rychlost, vlak nebo letadlo jsou nejlepší možnosti. Pro ty, kteří dávají přednost ušetření peněz, může být autobusem zajímavou volbou. Dobrodruzi si mohou vybrat cestování autem nebo kolo. Bez ohledu na vybranou přepravu využijte příležitosti k prozkoumání těchto dvou okouzlujících měst a objevte vše, co nabízí.

Scroll to Top