Jak nainstalovat Alexa v televizi LG

Jak nainstalovat Alexa v televizi LG

Alexa je virtuální asistent vyvinutý Amazonem, který lze integrovat s různými zařízeními, včetně chytrých televizorů. Pokud máte LG TV a chcete využít funkcí Alexy, tato příručka vám pomůže nainstalovat jej jednoduše a rychle.

Krok 1: Kontrola kompatibility

Ne všechny televizory LG mají nativní podporu pro Alexa. Před pokračováním se ujistěte, že váš televizní model je kompatibilní s virtuálním asistentem. Můžete se obrátit na uživatelskou příručku nebo prohledat oficiální web LG a získat tyto informace.

Krok 2: Aktualizace televizního softwaru

Aby se zajistilo, že integrace s Alexa funguje správně, je důležité udržovat software vaší LG TV aktualizován. Získejte přístup k nastavení televizoru a ujistěte se, že existuje dostupná aktualizace. Pokud ano, stáhněte si a nainstalujte před pokračováním.

Krok 3: Stáhněte si aplikaci Alexa

Chcete -li ovládat LG TV prostřednictvím Alexa, budete muset stáhnout aplikaci Virtual Assistant z vašeho smartphonu nebo tabletu. Navštivte App Store pro vaše zařízení (iOS nebo Google Play pro Android) a vyhledejte „Amazon Alexa“. Stáhněte a nainstalujte aplikaci do svého zařízení.

Krok 4: Připojte televizi k účtu Alexa

Otevřete aplikaci Alexa na vašem zařízení a přihlaste se pomocí účtu Amazon. Poté klepněte na ikonu nabídky a vyberte možnost „Nastavení“. Na obrazovce Nastavení vyberte možnost „TV a video“ a poté „Přidat zařízení“. Vyberte „TV“ a vyberte značku „LG“. Postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete proces připojení.

Krok 5: Nastavte televizor na Alexa

Po připojení televizoru s účtem Alexa budete muset nastavit některé podrobnosti pro integraci, aby správně fungovala. V aplikaci Alexa klepněte na ikonu nabídky a vyberte možnost „Nastavení“. Poté vyberte „TV a video“ a vyberte LG TV, který jste právě přidali. Postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete konfiguraci.

Krok 6: Integrace testu

Nyní, když je LG TV připojena k vašemu účtu Alexa, můžete testovat integraci. Použijte hlasové příkazy k ovládání televize, například „Alexa, Zapněte televizi“, „Alexa, zvýšit hlasitost“ nebo „Alexa, Otevřete aplikaci Netflix“. Ujistěte se, že je televizor připojen k internetu, aby se příkazy provedly správně.

Nyní si můžete užít všechny funkce Alexy na LG TV. Užijte si praktičnost ovládání televize hlasovými příkazy a prozkoumejte různé funkce nabízené virtuálním asistentem.

Scroll to Top