Jak pěstovat fazole s bavlnou

Jak pěstovat fazole s bavlnou

Výsadba fazolí s bavlnou je zajímavá a snadno provedena technika. Kromě toho, že je to vzdělávací činnost, je to také skvělý způsob, jak učit děti o životním cyklu rostlin. V tomto článku ukážeme krok za krokem, jak zasadit fazole pomocí bavlny jako substrátu.

Nezbytné materiály:

  • fazole
  • Bavlna
  • Transparentní kontejner
  • Voda

krok za krokem:

1. Vyberte fazole:

Nejprve si vyberte typ fazolí, které chcete zasadit. K dispozici je několik odrůd, jako jsou Carioca fazole, černé fazole, fazole Fradinho. Ujistěte se, že zrna jsou v dobrém stavu a bez poškození.

2. Připravte kontejner:

Použijte průhlednou nádobu, jako je sklenice nebo skleněná nádoba. Ujistěte se, že nádoba má dole otvory, aby se umožnila drenáž vody.

3. Dejte bavlnu:

Umístěte bavlněnou vrstvu na spodní část nádoby, dost na to, aby pokryla celý povrch.

4. Zvlhčete bavlnu:

Zvlhčte bavlnu vodou, ale buďte opatrní, abyste namočili. Bavlna by měla být vlhká, ale ne nasákla.

5. Zasadit fazole:

Umístěte zrna fazole na bavlnu a mírně stiskněte tak, aby byly opraveny. Ujistěte se, že ponecháte dostatek místa mezi zrnami, aby se kořeny mohly vyvinout.

6. Pravidelně mrholení:

Pravidelně pokapejte bavlnu, abyste udrželi vlhkost nezbytnou pro růst fazolí. Vyvarujte se namáčení bavlny, protože to může vést k hnilobě kořenů.

7. Pozice na vhodném místě:

Umístěte kontejner na místo, které dostává přímé sluneční světlo na několik hodin denně. Fazole potřebují světlo, aby se fotosyntéza a růst zdravých.

8. Sledujte růst:

Nyní jen počkejte a sledujte růst fazolí. Za několik dní budete moci pozorovat první kořeny a klíčky, které se objevují. Pokračujte pravidelně a udržujte kontejner na vhodném místě.

Závěr

Výsadba fazolí s bavlnou je jednoduchá a zábavná aktivita, kterou mohou provádět lidé všech věkových skupin. Kromě poskytování učení o životním cyklu rostlin je to také skvělý způsob, jak mít užší kontakt s přírodou. Vyzkoušejte tuto techniku ​​a užijte si výhody pěstování vlastních fazolí!

Scroll to Top