Jak připravit amoxicilin + klavulanát draselný

Jak připravit amoxicilin + clavulanát draselný

amoxicilin + clavulanát draselný je kombinací antibiotik široce používaných při léčbě bakteriálních infekcí. Tato kombinace je účinná proti široké škále bakterií, včetně těch, které jsou odolné vůči samotnému amoxicilinu.

Indikace

amoxicilin + klavulanát draselný je běžně předepsán k léčbě infekcí dýchacích cest, infekce močových cest, kožní a měkké tkáňové infekce, zubní infekce a další bakteriální infekce.

režim přípravy

Chcete -li připravit amoxicilin + klavulanát draselný, dodržujte pokyny svého lékaře nebo pokyny v letáku léku. Obecně platí, že příprava zahrnuje směs prachu s vodou za vzniku ústní suspenze.

 • Zkontrolujte dávkování předepsané lékařem;
 • Změřte správné množství vody pomocí stříkačky nebo skla dávky;
 • Přidejte prach léku do vody;
 • dobře promíchejte, dokud nebude prášek zcela rozpuštěn;
 • Před každým použitím protřepejte perorální odpružení k zajištění jednotného rozdělení komponent.
 • Je důležité dodržovat pokyny pro přípravu a skladování poskytované výrobcem nebo lékařem. Před použitím také vždy zkontrolujte datum platnosti léčiva.

  preventivní opatření

  Před zahájením léčby amoxicilinem + klavulanátem draselným, informujte svého lékaře o jakékoli alergii na antibiotika, problémy s ledvinami, problémy s jatery nebo jiné zdravotní stavy, které můžete mít. Kromě toho zpráva o jakýchkoli jiných lécích, které užíváte, včetně doplňků a léků bez předpisu.

  Je důležité dodržovat úplnou léčbu předepsanou lékařem, i když se příznaky zlepšují před ukončením léčiva. Přerušení včasné léčby může vést k rozvoji rezistentních bakterií.

  vedlejší účinky

  amoxicilin + klavulanát draselný může způsobit některé vedlejší účinky, jako je průjem, nevolnost, zvracení, vyrážka, svědění a alergické reakce. Pokud máte nějaké vedlejší účinky, kontaktujte svého lékaře.

  Je důležité si uvědomit, že tento blog nenahrazuje lékařskou konzultaci. Před zahájením jakékoli léčby vždy poraďte se zdravotnickým odborníkem.

  Scroll to Top