Jak přirozeně vyrobit sýr s určeným mlékem

Jak vyrobit sýr s určeným mlékem přirozeně

Pokud jste fanouškem sýra a hledáte způsob, jak si vyrobit vlastní doma, zajímavou možností je používání kudného mléka přirozeně. V tomto blogu vás naučíme krok za krokem k vytvoření lahodného sýra pomocí této metody. No tak!

Krok 1: Příprava sráženého mléka

Prvním krokem je příprava sráženého mléka. K tomu budete potřebovat čerstvé mléko a trochu trpělivosti. Vložte mléko do čisté nádoby a nechte stát při teplotě místnosti asi 24 hodin. Během tohoto období se mléko přirozeně vynoří a vytvoří konzistenci podobné jogurtu.

Krok 2: Šokování coalkovaného mléka

Po 24 hodinách odpočinku je čas namáhat mléko tvarohu. Pomocí čisté bavlněné hadříku nebo tenkého síta oddělujte sérum od sýra. Vložte zkrácené mléko na tkaninu nebo síto a nechte ho odtékat několik hodin, dokud nebude většina séra odstraněna.

Krok 3: Texatoring sýra

Nyní, když už máte napjaté zkrácené mléko, je čas ochutnat sýr. Přidejte sůl podle chuti a dobře promíchejte. Můžete také přidat byliny, jako je Oregano nebo Basil, aby se váš domácí sýr dotkl.

Krok 4: formování sýra

S temperovaným sýrem byl čas jej formovat. Můžete použít vlastní sýrové způsoby nebo improvizovat pomocí plastových kontejnerů. Umístěte sýr do pánve a lehce stiskněte tak, aby byl dobře zhutněný. Nechte několik hodin stát, dokud nedostane požadovanou konzistenci.

Krok 5: Uložení sýra

Po období odpočinku je váš domácí sýr připraven k uložení. Můžete ji zapojit do hliníkového fólie nebo plastového filmu a nechat jej na několik dní v lednici, takže je pevnější a získat ještě více chuti.

Nyní, když víte, jak vyrobit sýr s určeným mlékem přirozeně, jen si zašpiňte ruce a vyzkoušejte toto potěšení doma. Sdílejte tento recept se svými přáteli a rodinou a užijte si jedinečný vkus domácího sýra!

Scroll to Top