Jak prořezávat vinnou révu

Jak prořezávat vinepion vinepionu

Prořezávání vinné révy je nezbytnou praxí pro zajištění dobrého rozvoje rostliny a výroby kvalitního ovoce. V tomto článku vám ukážeme krok za krokem, jak správně provádět toto prořezávání.

Krok 1: Vyberte ten pravý okamžik

Prořezávání vinné révy by mělo být prováděno během období necitlivosti rostliny, ke kterému obvykle dochází v zimě. Je důležité vyhnout se prořezávání během období silného deště nebo mrazu, protože to může poškodit rostlinu.

Krok 2: Připravte nástroje

Před zahájením prořezávání se ujistěte, že máte všechny potřebné nástroje v ruce. K dosažení nejvyšších větví budete potřebovat prořezávání nůžky, serrote, ochranných rukavic a žebříku nebo platformy.

Krok 3: Odstraňte mrtvé a nemocné větve

Začněte ořezávat odstraněním mrtvých a nemocných větví. Tyto větve již nejsou pro rostlinu užitečné a mohou přilákat škůdce a nemoci. Vystřihněte těsně k kufru pomocí ořezávajících nůžky.

Krok 4: Vytvořte tréninkové prořezávání

Prořezávání formace je důležité, aby se strukturu dalo vinné révě. V tomto kroku byste si měli vybrat nejsilnější a nejvíce zdravé větve a řezat boční větve a v každé hlavní větvi ponechat pouze jeden nebo dva výhonky. Tím zajistíte vyvážený růst rostlin.

Krok 5: Proveďte produkční prořezávání

Produkce prořezávání je vyrobena tak, aby stimulovala ovoce vinné révy. V tomto kroku byste měli odříznout boční větve a v každé hlavní větvi ponechat pouze jeden nebo dva klíčky. To nasměruje energii rostliny na výrobu ovoce.

Krok 6: Postříkání péče

Po prořezávání je důležité vyčistit na místě, odstranit větve a řezat listy. Kromě toho se doporučuje použít léčivou pastu na řezy, aby se zabránilo vstupu nemoci.

Závěr

Prořezávání vinné révy je základní praxí pro zajištění dobré produkce ovoce. Po správném kroku zaručíte zdravé a kvalitní ovoce. Nezapomeňte, že pokud vždy používáte správné nástroje a během procesu dáváte náležitou péči.

Scroll to Top