Jak se vrátit k hlasu

Jak se vrátit zpět k hlasu

Už jste někdy prošli situací ztráty hlasu a získání pocitu chrapot? Je docela nepříjemné, že může narušit každodenní činnosti. Ale nebojte se, existují některá opatření, která můžete přijmout, abyste pomohli znovu získat hlas hlasu.

odpočívejte hlas

Jednou z prvních věcí, které byste měli udělat, když si uvědomíte, že ztrácíte hlas, je odpočinout si hlas. Vyvarujte se přebytku a snažte se, abyste při mluvení nevynutili svůj hlas. To znamená vyhnout se křiku, šeptání nebo mluvit o velmi vysokých nebo velmi nízkých tónech. Udělejte si čas, aby se vaše hlasivky zotavily.

hydrát, pokud

Hydratace je rozhodující pro udržení zdravých hlasiček. Pijte hodně vody po celý den, abyste udrželi vlkodlaky vlhké. Rovněž se vyhněte konzumaci alkoholických nápojů a kofeinu, protože mohou přispívat k suchu krku.

Použijte techniky vokálního oteplování

Stejně jako se sportovec zahřívá před sportem, je důležité zahřát hlas, než mluví po delší dobu. Existuje několik technik vokálního oteplování, které mohou pomoci relaxovat hlasivky a připravit se na použití. Než promluvíte, hledejte dýchací a zpěvační cvičení.

Vyvarujte se klimatizace nebo velmi znečištěného prostředí

Klimatizace a znečištění mohou vyschnout krk a dráždit hlasivky. Vyvarujte se trávení hodně času v prostředí klimatizace a pokud je to možné, udržujte na místech s dobrou kvalitou ovzduší. Pokud není možné těmto prostředím vyhnout, zkuste udržet hydratované a přestávky na odpočinek hlasu.

Poraďte se s lékařem

Pokud ztráta hlasu přetrvává déle než týden nebo je -li doprovázena jinými příznaky, jako je intenzivní bolest v krku, horečka nebo potíže s dýcháním, je důležité se poradit s lékařem. Může situaci vyhodnotit a v případě potřeby naznačit správnou léčbu.

Pamatujte, že každá osoba je jedinečná a na léčbu může reagovat odlišně. Proto je důležité dodržovat lékařské pokyny a respektovat dobu zotavení vašeho těla.

Doufáme, že vám tyto tipy mohou pomoci obnovit váš hlas rychleji. Dávejte pozor, zda a udržujte dobré hlasové zdraví!

Scroll to Top