Jak smažené brambory

Jak smažit brambory: Tipy a triky k získání perfektního bramboru

Pokud jste fanouškem křupavých a chutných žetonů, jste na správném místě! V tomto článku vás naučíme smažit brambory jednoduše a lahodně. S několika tipy a triky budete moci získat perfektní brambory, se zlatým kuželem na vnější straně a měkkým uvnitř. No tak?

Krok 1: Vyberte správný brambor

Pro kvalitní čipy je důležité zvolit správný brambor. Rozhodněte se pro brambory „Agata“ nebo „Monalisa“, protože mají ideální texturu pro smažení. Vyvarujte se velmi velkých brambor nebo klíčků, protože to může ovlivnit chuť a konečnou strukturu.

Krok 2: Oloupejte a řezáte brambory

Po výběru brambor, loupání a řezání do tyčinek. Je důležité, aby všechny tyčinky byly stejné velikosti, aby rovnoměrně smažily. Pro usnadnění procesu můžete použít ostrý nůž nebo bramborovou řezačku.

Krok 3: Nechte brambory namočit

Po řezání brambor je vložte do mísy se studenou vodou a namočte asi 30 minut. To pomůže odstranit přebytečný škrob, takže brambory budou při smažení křupavější.

Krok 4: Vypusťte a osušte brambory

Po čase omáčky vypusťte brambory a dobře je osušte čistým utěrkem nebo papírovým ručníkem. Ujistěte se, že brambory jsou před smažením dobře vysušeny, protože vlhkost může zasahovat do konečného výsledku.

Krok 5: Smažte brambory

Zahřejte olej v hluboké pánvi nebo v elektrickém fritéze. Ideální teplota pro smažení brambor je přibližně 180 ° C. Postupně vložte brambory do horkého oleje a nechte smažit, dokud se zlaté a křupavé.

Krok 6: Vypusťte a ochrajte brambory

Po smažení brambor odstraňte olej spodinou a položte je na talíř lemovaný papírovými ručníky, aby se vypustil přebytečný olej. Poté dochutíme brambory solí a dalším kořením podle vašeho výběru, jako je pepř, paprika nebo tenké bylinky.

Krok 7: Podávejte a užívejte si!

Nyní jen podávejte velmi teplé žetony a užívejte si! Jsou perfektní jako doprovod hamburgerů, sendvičů, masa nebo jednoduše jako svačinu. Dobrá chuť k jídlu!

Doufáme, že vám tyto tipy pomohly naučit se smažit brambory jednoduše a lahodně. S trochou praxe budete moci doma získat perfektní žetony. Zkuste to a překvapte se s výsledkem!

Scroll to Top