Jak vyčistit bílé boty tenisu

Jak vyčistit bílou podešvu tenisu

Mít pár bílých tenisek je skvělé, ale udržování jediné bílé může být výzvou. V průběhu času se může bílá podešví zašpinit a nažloutlé, což může ohrozit vzhled vaší boty. Naštěstí existuje několik způsobů, jak vyčistit bílou podrážku vašich tenisek a aby to vypadalo nové. V tomto článku sdílíme několik tipů a triků, které vám pomohou udržet bílou podešvu vašich dokonalých tenisek.

1. Použijte neutrální mýdlo a zubní kartáček

Jednoduchý způsob čištění bílé podrážky tenisek je použití zubního kartáčku a mírného mýdla. Namočí zubní kartáček a naneste mírné mýdlo na štětiny. Pak hladce otřete bílou podrážku tenisek a vytvořte kruhové pohyby. Ujistěte se, že vyčistíte všechny oblasti podrážky, včetně rohů a drážků. Po otírání oplachování podešve čistou vodou a nechte ji vyschnout venku.

2. Bicarbonát sodíku a bílého octa

Další účinnou možností pro čištění bílé podrážky vašich tenisek je použití směsi hydrogenuhličitanu sodíku a bílého octa. Vytvořte silnou pastu smícháním jedlé sody s bílým octem. Naneste složku na bílou podešvu tenisu a nechte ji působit asi 15 minut. Potom jemně otřete podešvu zubním kartáčkem nebo houbou. Opláchněte čistou vodou a nechte ji vyschnout venku.

3. Peroxid vodíku

Peroxid vodíku lze také použít k čištění bílé podrážky vašich tenisek. Smíchejte peroxid vodíku s vodou ve stejných částech a aplikujte roztok na bílou podrážku. Nechte to působit několik minut a pak jemně otřete zubním kartáčkem. Opláchněte čistou vodou a nechte ji vyschnout venku.

4. Zředěné bělidlo

Pokud je bílá podešev vašich tenisek příliš špinavá nebo nažloutlá, můžete k čištění zředěného bělidla. Smíchejte část pěti částí vody a naneste roztok na bílou podrážku. Nechte to působit několik minut a pak jemně otřete zubním kartáčkem. Opláchněte čistou vodou a nechte ji vyschnout venku. Při manipulaci s bělicími rukavicemi se ujistěte, že nosíte rukavice a před nanesením na celou podrážku testujte v malé oblasti.

5. Profesionální čištění

Pokud si nejste jisti čistící bílou podešvu svého tenisu, můžete se vždy rozhodnout pro profesionální čištění. Mnoho obchodů s obuvi nabízí úklidové služby, které mohou opustit podešvi vašich bílých tenisek jako nové. Ujistěte se, že vyhledáte a vyberte spolehlivý obchod k čištění.

Závěrem, udržování bílé podrážky vašeho tenisu může vyžadovat trochu úsilí, ale se správnými technikami můžete vypadat bezchybně. Vyzkoušejte tipy uvedené v tomto článku a vyberte možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Pamatujte, že pokud vždy postupujete podle pokynů pro čištění výrobce tenisu a vyhýbejte se používání abrazivních produktů, které mohou poškodit podešve. S trochou péče si můžete už dlouho užít jasně bílou podešvu.

Scroll to Top