Jak vyčistit oxový jazyk

Jak vyčistit oxový jazyk

Oxový jazyk je velmi chutné a všestranné maso, ale mnoho lidí má pochybnosti o tom, jak je to správně čisté před jeho přípravou. V tomto článku vás naučíme krok za krokem, jak snadno a efektivně vyčistit oxový jazyk.

Krok 1: Koupit čerstvý oxový jazyk

Než začnete čistit, ujistěte se, že si koupíte čerstvý, kvalitní oxový jazyk. Hledejte spolehlivý trh řezníka nebo masa.

Krok 2: Odstraňte vnější pokožku

Chcete -li začít čištění, je nutné odstranit vnější pokožku z oxového jazyka. K tomu můžete použít ostrý nůž k provedení malého řezu na kůži a poté jej jemně vytáhnout. Dávejte pozor, abyste maso neřezali.

Krok 3: Vařte oxový jazyk

Po odstranění vnější kůže vložte oxový jazyk do pánve s vroucí vodou. Přidejte koření podle vašeho výběru, jako je sůl, pepř, cibule a česnek. Nechte jazyk vařit asi 2 hodiny, nebo do měkké.

Krok 4: Odstraňte vnitřní pokožku

Jakmile je vařen, vyjměte oxový jazyk z pánve a nechte jej lehce vychladnout. Poté pomocí nože odstraňte vnitřní pokožku z jazyka, který je silnější a silnější. Nakrájejte na malé kousky a zahoďte a.

Krok 5: Nakrájejte oxový jazyk na plátky

Po odstranění vnitřní kůže nakrájejte oxový jazyk na tenké plátky nebo v požadovaném formátu pro přípravu zvoleného receptu. Nezapomeňte odstranit jakoukoli nechtěnou chrupavku nebo tuk.

Krok 6: Umyjte plátky jazyka ox

Chcete -li dokončit čištění, omyjte plátky jazyka ox do tekoucí vody, abyste odstranili všechny zbytky kůže nebo nečistoty. Před použitím přípravy receptu se ujistěte, že plátky jsou dobře vyčištěny.

Nyní, když víte, jak správně vyčistit oxový jazyk, jste připraveni připravit lahodná jídla s tímto chutným masem. Vyzkoušejte různé recepty a užijte si veškerou chuť a všestrannost oxového jazyka!

Scroll to Top