Jak vyčistit pánev

Jak vyčistit nerezovou pánev vyhořelo

Hrnce z nerezové oceli jsou známé svou trvanlivostí a odporem, ale někdy mohou být spáleny kvůli neustálému používání a kontaktu s vysokými teplotami. Pokud čelíte tomuto problému a nevíte, jak vyčistit spálenou nerezovou pánev na vnější straně, nebojte se! V tomto článku sdílíme několik tipů a triků, abychom opět opustili vaši pánev jako nový.

1. Použijte jedlou sodu

Bicarbonate sodík je vynikajícím spojencem při čištění hrnců z nerezové oceli na vnější straně. Chcete -li jej použít, smíchejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody s dostatečným množstvím vody, abyste vytvořili pastu. Naneste pasta na spálené oblasti pánve a nechte ji působit několik minut. Poté otřete měkkou houbou nebo měkkou štětinou. Dobře opláchněte a osušte pánev.

2. Bílý ocet

Bílý ocet je také skvělý produkt pro odstranění hrnce z nerezové oceli a spálení. Chcete -li jej použít, zahřejte dostatečné množství bílého octa na pánvi nebo jej umístěte přímo do spálené oblasti pánve. Nechte to působit několik minut a poté otřete houbou nebo měkkým štětcem. Dobře opláchněte a osušte pánev.

3. Citron

Lemon je přírodní složka, která může pomoci odstranit skvrny z nerezové oceli a spálit. Nakrájejte citron na polovinu a vtřete jej do spálené oblasti pánve. Nechte to působit několik minut a poté otřete houbou nebo měkkým štětcem. Dobře opláchněte a osušte pánev.

4. Zubní pasta

Zubní pasta lze také použít k čištění spálených nerezových hrnců na vnější straně. Naneste malé množství zubní pasty do spálené oblasti pánve a otřete houbou nebo měkkým kartáčem. Dobře opláchněte a osušte pánev.

5. Horká voda a detergent

Pokud žádná z výše uvedených metod nefunguje, můžete se pokusit použít horkou a prací prostředek k odstranění pánve z nerezové oceli. Naplňte pánev horkou vodou a přidejte několik kapek detergentu. Namočte několik minut a poté otřete houbou nebo měkkým kartáčem. Dobře opláchněte a osušte pánev.

Po těchto tipech budete moci vyčistit pánvi z nerezové oceli a nechat ji znovu jako nový. Nezapomeňte, že pokud vždy používáte měkké čisticí potřeby, abyste nepoškodili povlak pánve. S péčí a trpělivostí si můžete užít své hrnce z nerezové oceli mnohem déle.

Scroll to Top