Jak vyčistit špinavý koberec

Jak vyčistit na špinavém koberci

Pokud máte doma koberec, pravděpodobně jste prošli situací, že jste si všimli, že je špinavý a potřebuje hluboké čištění. Dobrou zprávou je, že je možné nechat koberec znovu hledat a v průběhu času odstranit veškerou nahromaděnou nečistotu. V tomto článku vás naučíme několik tipů a triků, abyste efektivně vyčistili koberec.

1. Aspirujte koberec

Prvním krokem k čištění špinavého koberce je odstranění všech volných nečistot. Použijte práškový vakuový čistič s dobrým výkonem, abyste zajistili, že odstraníte veškerý prach, vlasy a odpad přítomné na koberci. Předejte vysavač ve všech směrech a zajistěte, abyste dosáhli všech oblastí koberce.

2. Použijte správný čisticí produkt

Na trhu existuje několik specifických výrobků pro čištění koberců. Před výběrem jednoho zkontrolujte pokyny výrobce a ujistěte se, že je vhodný pro váš typ koberce. Také proveďte test na malé, diskrétní oblasti koberce, abyste zajistili, že produkt nezraní ani nezmění tkaninu.

3. Použijte čisticí produkt

Naneste čisticí produkt na špinavý koberec podle pokynů výrobce. Obecně se doporučuje zředit produkt ve vodě před použitím. Použijte sprej nebo čistý hadřík k rovnoměrnému šíření produktu kobercem.

4. Třete koberec

K pomření špinavého koberce použijte měkký štětinový štětec nebo houbu. Proveďte kruhové pohyby a vyvíjejte mírný tlak, aby pomohl spustit nečistoty na vlákna koberců. Zaměřte se na špinavé oblasti a nezapomeňte také otřete okraje a rohy koberce.

5. Opláchněte koberec

Po otírání koberce je důležité odstranit celý čisticí produkt. K opláchnutí koberce použijte čistý hadřík zvlhčený vodou. Ujistěte se, že odstraníte veškerou přebytečnou vodu, abyste zabránili vlhkému koberci po dlouhou dobu, což může způsobit plíseň a zápach.

6. Nechte koberec zcela vyschnout

Po čištění nechte koberec úplně vyschnout, než se k němu vrátíte. Vyvarujte se šlápnutí na koberec, zatímco je vlhký, protože to může způsobit vady a poškodit vlákna. Pokud je to možné, otevřete okna a zapněte ventilátor, abyste zrychlili proces sušení.

Po těchto tipech budete moci vyčistit špinavý koberec a znovu vypadat. Nezapomeňte pravidelně provádět čištění, abyste zabránili koberci v hromadění nečistot a znovu pálení. Pokud dáváte přednost, je také možné najmout společnost specializující se na čištění koberců, aby byla služba prováděna profesionálním způsobem.

Doufáme, že tyto tipy byly užitečné! Sdílejte tento článek se svými přáteli a rodinou, kteří také čelí výzvě čištění špinavého koberce.

Scroll to Top