Jak vyrobit chléb v planetárním mixéru

Jak vyrobit chléb v planetárním mixéru

Pokud jste fanouškem domácího chleba, ale nemáte moc času ani trpělivosti, aby se těsto propláchlo, planetární mixér může být velkým spojencem. S tím je možné v krátké době získat měkké a dobře kletou těstoviny. V tomto článku vás naučíme krok za krokem, jak vyrobit chléb v planetárním mixéru.

složky:

  • 500 g pšeničné mouky
  • 10 g suchých biologických kvasinek
  • 10 g soli
  • 1 lžíce cukru
  • 300 ml teplé vody

krok za krokem:

1. Příprava hmoty:

V misce smíchejte pšeničnou mouku, suché biologické kvasinky, sůl a cukr. Poté přidejte teplou vodu postupně při míchání s planetárním mixérem při nízké rychlosti. Pokračujte v míchání až do homogenní hmoty

2. Pití těsta:

Zvyšte rychlost planetárního mixéru na průměr a nechte těsto hnout asi 10 minut. Tento proces je důležitý k vývoji lepek a učiní chléb měkčí a elastičtější.

3. Hmotný odpočinek:

Po pití těsta odstraňte planetární mixér a umístěte mírně namazanou misku olejem. Zakryjte hadříkem a nechte stát na horkém místě asi 1 hodinu, nebo dokud se těsto neloží.

4. Modelování chleba:

Po odpočinku vyjměte těsto z misky a položte na flourovaný povrch. Rozdělte těsto na stejné části a tvar chleba podle jejich preference. Můžete si vyrábět kulaté chleby, bagety, mezi jinými formáty.

5. Druhý odpočinek:

Umístěte chléb do namazané pekáče a znovu zakryjte ručníkem. Nechte stát dalších 30 minut, aby chleby rostly trochu víc.

6. Pečení chleba:

Předehřejte troubu při 180 ° C. Po druhém odpočinku vezměte chléb k pečení asi 30 minut, nebo do zlatého a s křupavým kuželem.

Připraveno! Nyní víte, jak vyrobit chléb v planetárním mixéru. S touto technikou si můžete užít čerstvé a chutné chleby bez velkého úsilí. Zkuste to a užijte si!

Scroll to Top