Jak vyrobit esenciální olej z rozmarýnu

Jak vyrobit esenciální olej z rozmarýnu

Esenciální olej z rozmarýnu je známý svými terapeutickými a aromatickými vlastnostmi. Může být použit k zmírnění bolesti svalů, stimulaci krevního oběhu, zlepšení paměti a dokonce bojové ztráty vlasů. V tomto článku vás naučíme, jak si vyrobit vlastní éterický olej z rozmarýnu.

Nezbytné složky:

  • Fresh Rosemary
  • Rostlinkový olej (jako je olivový olej nebo mandlový olej)

krok za krokem:

1. Vyberte čerstvý rozmarýn

Aby se vytvořil éterický olej z rozmarýnu, je důležité používat čerstvé listy rostliny. Ujistěte se, že můžete sklízet rozmarýn za slunečný den, nejlépe ráno, když jsou listy aromatičtější.

2. Umyjte listy rozmarýnu

Po sklizni rozmarýnu důkladně umyjte listy do tekoucí vody, abyste odstranili jakékoli nečistoty nebo zbytky.

3. Nechte listy vyschnout

Po promytí listů je nechte úplně uschnout. Můžete se šířit v čistém hadříku a nechat na větrání na několik hodin.

4. Umístěte listy rozmarýnu do skleněné láhve

Poté, co jsou listy suché, vložte je do čisté, suché skleněné láhve. Ujistěte se, že láhev je dobře čistá, abyste se vyhnuli jakékoli kontaminaci.

5. Přidejte rostlinný olej

Nalijte rostlinný olej do skleněné láhve a zcela zakrývá listy rozmarýnu. Ujistěte se, že používáte kvalitní rostlinný olej, jako je olivový olej nebo mandlový olej.

6. Nechte láhev na slunném místě

Umístěte láhev na slunné místo, jako okno, a nechte tam alespoň dva týdny. Během tohoto období olej absorbuje aromatické sloučeniny rozmarýnu.

7. Namáhat olej

Po dvou týdnech nakreslete olej pomocí čisté kávy nebo tkanin pro odstranění listů rozmarýnu. Výslednou kapalinou bude její esenciální olej z rozmarýnu.

8. Uložte olej

Přeneste éterický olej rozmarýnu do tmavé jantarové skleněné láhve a uložte jej na chladném tmavém místě. Olej lze použít až šest měsíců.

Nyní, když víte, jak doma vyrobit rosemary éterický olej, užijte si výhody této výkonné rostliny ve vaší každodenní péči. Nezapomeňte, že pokud máte před použitím jakéhokoli éterického oleje, zejména pokud máte nějaký existující zdravotní stav.

Scroll to Top