Jak vyrobit přirozenou barvu s kávou

Jak vyrobit přirozenou barvu s kávou

Věděli jste, že je možné vyrobit přirozenou barvu pomocí kávy? Kromě toho, že je tato barva udržitelná možnost, má také jedinečný a zemitý tón, ideální pro vytváření uměleckých děl nebo zvláštním dotykem projektů řemesel. V tomto článku vás naučíme krok za krokem, jak vyrobit přirozenou barvu s kávou. Podívejte se na to!

Nezbytné složky:

  • kávový prášek
  • Voda
  • lžíce
  • Sieve
  • Skleněná kontejner
  • Brush
  • Papír nebo plátno pro malování

krok za krokem:

Krok 1: Příprava kávy

Začněte přípravou velmi silného šálku kávy. Pro každý šálek vody použijte jednu polévkovou lžíci kávového prášku. Nechte kávu v infuzi na několik minut a poté napětím pomocí síto.

Krok 2: Redukce kávy

Umístěte napjaté kávy do pánve a přiveďte k nízkému ohni. Nechte kávu snížit na polovinu, dokud není koncentrovanější. To pomůže zintenzivnit barvu inkoustu.

Krok 3: Chlazení kávy

Po redukci kávy nechte úplně vychladnout. Je důležité, aby byl při teplotě místnosti před použitím k výrobě inkoustu.

Krok 4: Příprava inkoustu

Ve skleněné nádobě smíchejte redukované kávu se stejným množstvím vody. Například, pokud jste použili šálek redukované kávy, přidejte šálek vody. Směs dobře promíchejte, dokud nebude hladká.

Krok 5: Testování barvy

Než začnete malovat, vyzkoušejte barvu barvy na kus papíru nebo obrazovky. Pokud chcete tmavší barvu, přidejte do směsi trochu více kávy. Pokud dáváte přednost lehčí barvě, přidejte trochu více vody.

Krok 6: Malování

Nyní stačí použít štětec a začít malovat! Kávový inkoust lze aplikovat mimo jiné na různé typy povrchů, jako je papír, obrazovka, dřevo. Nechte svou kreativitu proudit a vytvořit krásná umělecká díla.

Je důležité si uvědomit, že kávová barva je nejvhodnější pro umělecké a dekorativní projekty, protože nemusí mít stejnou trvanlivost a odpor jako konvenční barvy. Proto se vyvarujte jeho použití na površích, které budou vystaveny slunci, dešti nebo konstantnímu tření.

Doufáme, že se vám líbilo naučit se, jak vyrobit přirozenou barvu s kávou. Kromě toho, že je ekonomickou možností, je tato barva také způsob, jak znovu použít zbylou kávu z přípravy. Bavte se vytváření a zkoumání nových uměleckých možností!

Scroll to Top