Jak vyrobit sýr bez tvarohu

Jak vyrobit sýr bez tvarohu

Vytváření sýra doma může být zábavná a obohacující činnost. Mnoho tradičních receptů však vyžaduje použití tvarohu, koagulant, který pomáhá oddělit mléko do tvarohu a syrovátky. Ale co když nemáte tvaroh nebo raději vyrábíte sýr bez zvířecích ingrediencí? Na tomto blogu vás naučíme, jak vyrobit sýr bez tvarohu, pomocí alternativních ingrediencí a jednoduchých metod.

Nezbytné složky:

  • 4 litry mléka
  • 2 polévkové lžíce citronové šťávy
  • 1 lžička sůl
  • 1 lžíce olivového oleje

krok za krokem:

1. Zahřejte mléko

Na velké pánvi zahřejte mléko na mírném ohni, dokud nedosáhne teploty asi 40 ° C. Použijte kuchyňský teploměr k přesnému měření teploty.

2. Přidejte citronovou šťávu

Vypněte teplo a přidejte citronovou šťávu do vyhřívaného mléka. Jemně promíchejte několik minut, abyste zajistili, že citronová šťáva dobře promíchá s mlékem.

3. Nechte stát

Zakryjte pánev čistým hadříkem a nechte mléko odpočívat asi hodinu. Během této doby se mléko vynoří a vytvoří tvaroh a sérum.

4. Oddělit tvaroh

Po hodině uvidíte, že se mléko stalo tvarohem a sérem. Použijte velkou lžíci k oddělení tvarohu od séra, přenesení síta nebo sýrové tkaniny.

5. Vypusťte sérum

Nechte tvaroh vypustit sérum asi 30 minut. Síto nebo sýr můžete zavěsit na chladném místě, abyste usnadnili proces drenáže.

6. Ochrušení a formování sýra

Po drenáži dokážete tvaroh solí a olivovým olejem. Poté tvarujte sýr podle vašich preferencí. Můžete dělat koule, válečky nebo dokonce použít tvary sýra.

7. Nechte sýr odpočívat

Umístěte sýr do čisté nádoby a zakryjte látkou. Nechte zbytek při pokojové teplotě po dobu nejméně 24 hodin, aby se mohly příchutě rozvíjet.

Nyní máte lahodný domácí sýr, vyrobený bez tvarohu! Tento sýr lze použít v různých receptech, jako jsou sendviče, pizzy a saláty. Zkuste to a překvapte se s výsledkem!

Doufáme, že se vám tento blog líbil o tom, jak vyrobit sýr bez tvarohu. Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete sdílet své zkušenosti, zanechte komentář níže. Dobrá chuť k jídlu!

Scroll to Top