Jak vyrobit sýr s kozím mlékem

Jak vyrobit sýr s kozím mlékem

Pokud jste fanouškem sýra a hledáte zdravější a chutnější volbu, může být výroba sýra s kozím mlékem skvělou volbou. Kozí mléko má několik zdravotních výhod a produkuje jediný chutí sýr a krémovou texturu. V tomto článku vás naučíme krok za krokem k výrobě sýra s kozím mlékem doma.

Nezbytné složky:

  • 5 litrů čerstvého kozího mléka
  • 1/4 lžičky tekutého tvarohu
  • 1/4 lžičky mléčných kvasinek
  • sal k chuti

krok za krokem:

1. Příprava mléka

Začněte zahříváním kozího mléka na mírném ohni, dokud nedosáhne teploty 32 ° C. K přesnému měření teploty použijte kulinářský teploměr. Poté přidejte tekutý tvaroh a mléčné kvasinky a dobře promíchejte.

2. Koagulace

Po přidání kapalného tvarohu a mléčných kvasinek zakryjte nádobu čistým hadříkem a nechte ji odpočívat asi 12 hodin při teplotě místnosti. Během tohoto období se mléko koaguluje a vytvoří pevnou hmotu

3. Těstoviny řezané

Po 12 hodinách odpočinku budou těstoviny pevné a koagulované. Použijte nůž k nakrájejte těstoviny na malé kostky, asi 1 centimetrová velikost.

4. Vytápění a mise

Umístěte nakrájené DIC do velké pánve a zahřejte na nízkém ohni, dokud nedosáhne teploty 40 ° C. Během tohoto procesu hladce míchejte těsto, abyste zabránili přilepení na dno pánve.

5. Formování

Po dosažení teploty 40 ° C odstraňte pánev z tepla a ještě několik minut míchejte těsto. Poté vložte těsto do sýrové formy a lehce stiskněte, abyste odstranili přebytečnou tekutinu.

6. Solení

Po tvarování sýra ověřte povrch solí podle chuti. Poté zakryjte pánev čistým hadříkem a nechte stát při pokojové teplotě po dobu 24 hodin.

7. Zrání

Po 24 hodinách odpočinku přiveďte sýr do chladničky a nechte ho zralé po dobu nejméně jednoho týdne. Během tohoto období získá sýr více chuti a textury.

Nyní, když víte, jak vyrobit sýr s kozím mlékem, jen si zašpiňte ruce a zkuste toto potěšení. Nezapomeňte používat čerstvé a kvalitní ingredience pro ještě lepší výsledek. Dobrá chuť k jídlu!

Scroll to Top