Jak vyrobit uzený losos

Jak vyrobit uzený losos

Smokovaný losos je lahodné jídlo a mnoho lidí je oceněno. Pokud máte zájem naučit se, jak vyrobit uzeného lososa doma, tento článek je pro vás. Zde pojďme sdílet jednoduchý a snadno sledovatelný recept. No tak!

složky:

  • 1 Fresh Fillet Fillet
  • sal k chuti
  • Pepř podle chuti
  • Olivový olej
  • Palivové dříví

krok za krokem:

1. Příprava lososa

Než začnete kopat lososa, je důležité jej správně připravit. Ujistěte se, že filet z lososa je čistý a bez pupínků. Pak dochutíme solí a pepřem. Nechte několik minut postavit koření.

2. Příprava kouření

Během lososa spočívá, připravte kuřáka. Za tímto účelem použijte gril nebo kouření. Zapálte dřevo a nechte ho hořet, dokud nevytvoří uhlíky. Ujistěte se, že existuje velké množství kouře.

3. Kouření lososa

Umístěte filé lososy do mřížky pro kouření. Kartáčte jej olivovým olejem, abyste zabránili přilepení na gril. Poté vložte mřížku do kuřáka a ujistěte se, že je pevně zavřený, aby kouř neunikl.

Nechte lososa kouřit asi 1 hodinu a otočte polovinu času, aby se zajistilo, že je kouřen stejně. Čas se může lišit podle intenzity ohně a velikosti filetu.

4. Dokončení a podávání

Po kouření, odstraňte losos z kuřáka a nechte několik minut stát. Poté je nakrájejte na plátky a podávejte. Uzený losos může být podáván jako vchod, doprovázený toastem, smetanovým sýrem a citronem, nebo jako hlavní chod, doprovázený salátem a rýží.

Nyní, když víte, jak vyrobit uzený losos, vyzkoušejte tento lahodný recept doma. Překvapte své hosty sofistikovaným a chutným pokrmem. Dobrá chuť k jídlu!
Scroll to Top