Jak zabít ještěrku

Jak zabít ještěrku

Jerky jsou malí plazi, který lze nalézt v mnoha domech po celém světě. Přestože jsou neškodní a dokonce prospěšní, někteří lidé se mohou s jejich přítomností bát nebo nepohodlí. Pokud čelíte problému s ještěrky u vás doma a chcete se jich zbavit, zde je několik tipů, které vám mohou pomoci.

1. Prevence

Nejlepší způsob, jak se vypořádat s ještěrky, je zabránit vašemu vstupu do vašeho domova. Ujistěte se, že všechny okna a dveře jsou správně zakázány, žádné praskliny ani díry, kam mohou vstoupit. Udržujte také svůj domov čistý a bez hmyzu, protože se na ně živí Geckoxes.

2. Přírodní repelenty

Existují některé přirozené repelenty, které mohou pomoci odvrátit ještěrky. Některé příklady jsou máta máta, bílý ocet a česnek. Stačí nastříkat tyto produkty, kde se zdá, že vás ještěrky obvykle drží dál.

3. Pasti

Pokud dáváte přednost zachycení ještěrek místo Matás, můžete použít pasti. Jednoduchou možností je umístit hrnec vody a nějaké mýdlo na strategické místo domu. Ještěrky budou přitahovány do vody a nakonec spadnou do hrnce, kde budou zatčeni.

4. Insekticidy

Pokud všechny ostatní možnosti selžou a opravdu potřebujete zabít ještěrky, můžete použít insekticidy. Je však důležité si uvědomit, že tyto produkty mohou být toxické jak pro ještěrky, tak pro lidi. Proto pečlivě postupujte podle pokynů pro použití a přijmete správná opatření.

5. Zavolejte profesionála

Pokud se vám nepohodlí jednat s ještěrky sami, nebo pokud problém přetrvává i po všech pokusech, doporučuje se zavolat odborníkovi na kontrolu škůdců. Budou schopni posoudit situaci a nabídnout vhodná řešení pro váš případ.

Pamatujte, že ještěrky jsou neškodná zvířata a hrají důležitou roli při kontrole hmyzu v našich domovech. Před provedením jakéhokoli drastického opatření zvažte, zda je skutečně nutné je zabít, nebo pokud s nimi můžete žít pokojně.

Scroll to Top