Jak zasadit bambus ve váze

Jak zasadit vázu bambus

Bambus je velmi oblíbená rostlina díky své kráse a snadné pěstování. Může být pěstován v obou zahradách i v květináčích, což z něj dělá skvělou volbu pro ty, kteří mají malý prostor. V tomto článku vás naučíme krok za krokem, jak zasadit bambus ve váze.

Výběr správné plavidla

Chcete -li zasadit bambus vázy, je důležité vybrat si vhodný kontejner. Rozhodněte se pro střední až velké hrnce, nejméně 30 cm v průměru a vysoký 40 cm. Ujistěte se, že váza má ve spodní části drenážní otvory, aby se zabránilo akumulaci vody.

Příprava substrátu

Bambus se vyvíjí lépe v půdách bohatých na organické a dobře dané záležitosti. Připravte substrát smícháním zeleninové země, písku a červů v poměru 2: 1: 1. Ujistěte se, že substrát je vlhký, ale není nasáklý.

Výsadba bambusu

Umístěte vrstvu kamenů nebo expandovanou hlínu na spodní část vázy, abyste zajistili dobrou drenáž. Poté přidejte vrstvu připraveného substrátu. Vyjměte bambus z vaku nebo vázy, do které přišel, a umístěte do středu vázy. Ujistěte se, že základna stonku je úroveň s okrajem vázy.

Naplňte zbytek nádoby substrátem a mírně stiskněte, aby se rostlina fixovala. Po výsadbě hojně pokapejte, aby se zajistilo, že substrát je velmi vlhký.

Péče s vázou bambusem

Bambus vázy potřebuje určitou zvláštní péči, aby se rozvíjel zdravý. Podívejte se na několik tipů:

  • Pokud jde o: Udržujte substrát vždy vlhký, ale vyhýbejte se namáčení. Pravidelně pokapejte, zejména v nejžhavějších dnech.
  • osvětlení: bambus potřebuje nejméně 4 hodiny přímého slunce denně. Umístěte vázu na dobře osvětlené místo.
  • oplodnění: Vytvořte měsíční oplodnění s hnojivem bohatým na dusík pro stimulaci růstu rostlin.
  • prořezávání: Proveďte pravidelné prořezávání pro kontrolu velikosti a tvaru bambusu.
  • Postupujte podle těchto tipů a budete mít krásný bambus vázy, který zdodá váš domov nebo zahradu. Užijte si krásu a klid, který tato rostlina může poskytnout!
    Scroll to Top