Jak zasadit jaro s větví

Jak zasadit pramen s větví

Jaro je velmi oblíbená rostlina díky své kráse a snadné pěstování. Zajímavým způsobem, jak propagovat tuto rostlinu, je použití větví. V tomto článku vás naučíme krok za krokem, jak zasadit jaro s větví.

Krok 1: Vyberte větev

Prvním krokem je vybrat zdravou a energickou větev mateřské rostliny. Ujistěte se, že větev není nemocná nebo poškozená. Větev asi 15 až 20 centimetrů je ideální.

Krok 2: Příprava pobočky

Odstraňte spodní listy větve a ponechejte pouze horní listy. To pomůže při absorpci vody a živin. Poté proveďte diagonální řez do základny větve, asi 1 centimetr pod uzlem.

Krok 3: Rooting

Umístěte větev do nádoby s čistou vodou a ujistěte se, že je ponořen alespoň jeden uzel. Nechte větev na místě s nepřímým světlem a každé dva dny mějte vodu. Po několika týdnech uvidíte tvoření kořenů.

Krok 4: Výsadba

Když jsou kořeny dlouhé asi 5 centimetrů, je čas zasadit větev. Připravte nádobu se substrátem bohatým na organickou hmotu a vytvořte malou díru. Umístěte větev do díry a zakryjte kořeny substrátem. Lehce stiskněte a opravte větev.

Krok 5: péče

Po výsadbě pokapejte větev mírně a vyhýbejte se namočení substrátu. Udržujte vázu na místě s nepřímým světlem a chrání se před silným větrem. Jaro má rád vlhkost, tak pravidelně stříkejte vodu na listech.

Nyní, když víte, jak zasadit pramen s větví, jen sledujte tyto tipy a brzy budete mít v zahradě krásnou rostlinu. Užijte si krásu a parfém této okouzlující květiny!

Scroll to Top