Jak zasadit koriandr s kořenem ve vodě

Jak zasadit koriandr s kořenem ve vodě

Coriander je aromatická bylina široce používaná při vaření, zejména při přípravě asijských a latinských jídel. Pokud máte rádi čerstvý koriandr a chcete jej mít vždy po ruce, jednou z možností je výsadba kořene ve vodě. V tomto blogu vás naučíme krok za krokem k tomu.

Krok 1: Vyberte koriandr s root

Chcete -li zasadit koriandr kořenem ve vodě, budete potřebovat čerstvý balíček Coriander, který má kořeny stále. Hledejte zabalený koriandr se zdravými a pevnými kořeny.

Krok 2: Připravte kontejner s vodou

Vyberte si dostatečně průhlednou skleněnou nebo plastovou nádobu, aby kořeny koriandru mohly být ponořeny do vody. Naplňte nádobu filtrovanou vodou nebo vodou z vodovodu, která byla nejméně 24 hodin, aby se chlor odpařil.

Krok 3: Vložte koriandr do vody

Odstraňte listy z koriandru a ponechejte pouze kořeny. Vložte kořeny koriandru do nádoby s vodou a ujistěte se, že jsou zcela ponořeny.

Krok 4: Výměna vody pravidelně

Aby udržel zdravé kořeny koriandru, je důležité pravidelně měnit vodu z nádoby. Každé dva dny vyprázdněte nádobu, umyjte kořeny koriandru a vložte sladkou vodu.

Krok 5: Počkejte na růst kořenů

Po několika dnech si začnete všimnout růstu koriandrů kořenů ve vodě. Počkejte, až budou kořeny dobře vyvinuty před přesazením koriandru na Zemi.

Krok 6: Transplantace koriandru na Zemi

Když jsou kořeny koriandrů dobře rozvinuté, je čas je převést na Zemi. Vyberte si vázu s drenážními otvory a vyplňte substrát bohatý na organickou hmotu. Vyjměte koriandr z vody, dávejte pozor, abyste nepoškodili kořeny, a zasadí nádobu.

Krok 7: Postarejte se o koriandr

Po transplantaci pravidelně pokapejte koriandr a udržujte půdu vlhkou, ale ne nasáklou. Umístěte vázu na místo s nepřímým slunečním světlem a chráněny před větrem. Coriander potřebuje nejméně 4 hodiny slunečního světla denně, aby rostl zdravý.

Nyní, když víte, jak zasadit koriandr s kořenem ve vodě, si můžete tuto čerstvou bylinu vychutnat ve svých receptech, kdykoli budete chtít. Vyzkoušejte to a užijte si jedinečnou chuť koriandru pěstovaného doma!

Scroll to Top