Jak zasadit žlutou švestku

Jak zasadit žlutou švestku

Žlutá švestka je lahodné a šťavnaté ovoce, které je ideální pro konzumaci čerstvého nebo používaného v různých receptech. Pokud máte zájem o kultivaci tohoto ovoce doma, je tento článek pro vás. Zde vám ukážeme krok za krokem, jak zasadit žlutou švestku a zajistit hojnou sklizeň. Pokračujte ve čtení!

Krok 1: Výběr odrůdy

Na trhu je k dispozici několik odrůd žluté švestky. Před zahájením výsadby je důležité prozkoumat a zvolit rozmanitost, která nejlépe vyhovuje vašemu klimatu a půdě. Některé z nejpopulárnějších odrůd jsou Hopscotch, Santa Rosa a Reubennel.

Krok 2: Příprava půdy

Půda musí být dobře odvodněná a bohatá na organickou hmotu. Před výsadbou se doporučuje provést analýzu půdy, aby se ověřila, zda je nutné opravit jakékoli živiny. Pokud je to nutné, přidejte organickou sloučeninu a písek na zem.

Krok 3: Výsadba sazenice

Žluté sazenice švestky lze zakoupit ve specializovaných školkách. Vytvořte díru v půdě dvakrát velikosti tvarovacího hroudu. Umístěte sazenice do díry, naplňte půdou a lehce zhutněte kolem rostliny. Ujistěte se, že ponecháte dostatek prostoru mezi sazenicemi, aby se mohli vyvinout správně.

Krok 4: zavlažování

žlutá švestka potřebuje k rozvoji řádného množství vody. Během prvního roku pravidelně pokapejte sazenice a udržujte vlhkou půdu, ale ne nasáklou. Po prvním roce může být zavlažování sníženo, ale je důležité sledovat vlhkost půdy a v případě potřeby zavlažovat.

Krok 5: Hnojení

Hnojení je nezbytné pro zajištění zdravého růstu švestků. Podle pokynů výrobce používejte specifická organická hnojiva nebo hnojiva. Hnojení by mělo být provedeno brzy na jaře a na podzim, vyhýbat se aplikaci poblíž kufru rostliny.

Krok 6: Prořezávání

Prořezávání je důležité pro udržení tvaru rostliny, odstranění suchých nebo nemocných větví a stimulace produkce ovoce. Prořezávání na konci zimy, před začátkem klíčení. Vyřízněte větve, které přecházejí nebo rostou do poháru stromu.

Krok 7: Sklizeň

Sklizeň žluté švestky se obvykle vyskytuje v létě. Ovoce by mělo být sklizeno, když jsou zralé, s intenzivní a mírně měkkou žlutou barvou na dotek. Chcete -li sklízet, držte ovoce jednou rukou a jemně otočte, dokud neztratí z větve.

Nyní, když víte, jak zasadit žlutou švestku, je čas položit ruku na Zemi a začít pěstovat toto lahodné ovoce. Nezapomeňte mít trpělivost, protože švestky trvají několik let, než začnou produkovat ovoce. S řádnou péčí si můžete užít čerstvé žluté švestky přímo z dvora!

Scroll to Top