Jak změnit jazyk VSCODE

Jak změnit jazyk VSCODE

Visual Studio Code (VSCODE) je editor zdrojového kódu vyvinutý společností Microsoft, který podporuje různé programovací jazyky. Jednou z výhod VSCODE je schopnost přizpůsobit jazyk rozhraní podle preferencí uživatele. V tomto článku vám ukážeme, jak změnit jazyk VSCODE.

Krok 1: Otevřete nastavení VSCODE

Chcete -li spustit, otevřete VSCODE a klikněte na „Soubor“ v horní nabídce. Poté vyberte „Předvolby“ a klikněte na „Nastavení“ (Nastavení).

Krok 2: Přístup k nastavení uživatele

Na stránce Nastavení uvidíte dvě možnosti: „Nastavení uživatele“ a „Nastavení pracovního prostoru“. Ujistěte se, že vyberete „Uživatelská nastavení“, abyste změnili jazyk na všechny projekty.

Krok 3: Vyhledejte možnost jazyka

V poli Nastavení nastavení zadejte „národní prostředí“ a uvidíte možnost „Editor: locale“. Klepnutím na adresu „Upravit v nastavení.json“ (Upravit v Settings.JSON) otevřete soubor nastavení.

Krok 4: Změňte jazyk

V souboru Nastavení uvidíte řádek, který začíná „národním prostředí“: “”. Zadejte požadovaný jazykový kód mezi uvozovkami. Například, pokud se chcete změnit na portugalský jazyk, zadejte „národní prostředí“: „Pt BR“.

Krok 5: Uložte změny

Po změně jazyka uložte soubor Nastavení. To můžete provést stisknutím tlačítka „Ctrl + S“ nebo kliknutím na „Soubor“ (soubor) a výběrem „Uložit“ (uložit).

Krok 6: Restartujte vSCode

Pro změny, které mají účinek, musí být restartován vSCODE. Zavřete program a znovu otevřete.

Nyní byste měli vidět rozhraní VSCODE v jazyce, který jste vybrali. Pamatujte, že ne všechny jazyky jsou k dispozici, ale jsou podporovány nejoblíbenější jazyky.

Doufáme, že tento článek pro vás byl užitečný. Máte -li jakékoli dotazy nebo návrhy, zanechte komentář níže.

Scroll to Top