Jaké bylo dítě dítěte

Jaké bylo Ježíšovo dětství

Ježíšovo dětství je v Bibli trochu zdokumentované období, ale existují některé pasáže, které nám dávají představu o tom, jak byla tato fáze života Božího Syna.

Narození Ježíše

Narození Ježíše je jednou z nejznámějších a slavných událostí křesťanství. Podle Bible se Ježíš narodil v Betlémě v jeslích, protože v ubytovnách města pro něj nebylo místo. Navštívili ho pastoři a tři moudří muži, kteří přinesli dárky novorozenci.

Únik do Egypta

Hned po narození Ježíše musela jeho rodina uniknout do Egypta, aby unikl pronásledování krále Heroda, který se obával, že novorozenec je hrozbou jeho vlády. Ježíš a jeho rodina žili v Egyptě k smrti Herodova, když se mohli vrátit do své vlasti.

dětství v Nazarethu

Po návratu z Egypta se Ježíš a jeho rodina usadili ve městě Nazaretské, kde většinu svého dětství a dospívání strávil. Ježíš byl známý jako „tesařský syn“ a vyrostl v jednoduché rodině.

Učení a moudrost

Přestože nemáme mnoho konkrétních zpráv o Ježíšově dětství, víme, že byl moudrý a dobře informovaný dítě. Ve věku 12 let byl Ježíš odvezen rodiči do Jeruzaléma, aby oslavili Velikonoce. Během cesty zpět se oddělil od své rodiny a byl nalezen v chrámu, hádal se s lékaři zákona a překvapil všechny svou moudrostí.

Ježíšův účel

Ježíšovo dětství bylo jen začátkem jeho mise na Zemi. Přišel na svět, aby učil o Boží lásce, vykonával zázraky a nakonec se obětoval na kříži pro spasení lidstva. Jeho skromné ​​narození a jednoduché dětství jsou příklady pokory a jednoduchosti, které musíme následovat v našich životech.

Stručně řečeno, Ježíšovo dětství bylo poznamenáno významnými událostmi, jako je jeho narození v Belému, útěk do Egypta a jeho stvoření v Nazaretu. Přestože o této fázi svého života nemáme mnoho detailů, víme, že Ježíš byl moudrý a plný lásky, který přišel na svět, aby splnil božský účel.

Scroll to Top