Jak umýt háčkovací koberec

Jak umýt háčkování koberec

Háčkovací koberečky jsou jemné a vynikající kousky, které mohou přinést zvláštní nádech dekorace vašeho domova. Je však důležité vědět, jak bylo správné udržovat ji v čistotě a udržovat déle. V tomto článku vás naučíme krok za krokem k mytí háčkování bez poškození.

Krok 1: Zkontrolujte pokyny pro mytí

Než začnete mytí háčkování, ujistěte se, že existuje označení. Některé části mohou být umýt do stroje, zatímco jiné vyžadují mytí rukou. Postupujte podle poskytnutých pokynů, abyste se vyhnuli poškození.

Krok 2: Odstraňte prach a zbytky

Před promytím koberce je důležité odstranit prach a plýtvat uvolněným. Můžete to udělat lehce porazit venkovní koberec nebo pomocí vysavače prášku s příslušenstvím Soft Brush.

Krok 3: Připravte čisticí roztok

Chcete -li ručně umyt háčkovací koberec, budete potřebovat hladký čisticí roztok. Smíchejte teplou vodu s neutrálním detergentem nebo kokosovým mýdlem v nádobě dostatečně velké, aby vyhovovaly koberci.

Krok 4: Umyjte koberec jemně

Ponořte koberec do čisticího roztoku a jemně otřete rukama. Vyvarujte se příliš tvrdého tření, aby nedošlo k poškození háčkovacích vláken. Ujistěte se, že vyčistíte všechny oblasti koberce, včetně rohů a okrajů.

Krok 5: Dobře oplachová

Po promytí opatrně opláchněte koberec a odstraňte veškeré mýdlo. Ujistěte se, že zcela odstraníte čisticí roztok, protože zbytky mýdla mohou nechat skvrny na koberci.

Krok 6: Odstraňte přebytečnou vodu

Po oplachování jemně stiskněte koberec a odstraňte přebytečnou vodu. Vyvarujte se povzbuzení nebo stisknutí koberce, protože to může deformovat háčkovací vlákna.

Krok 7: Nechte to vyschnout

Umístěte koberec na rovný povrch a nechte jej přirozeně uschnout. Vyvarujte se vystavení koberce přímo slunci, protože to může vyblednout barvy. Pokud je to nutné, otočte koberec čas od času, abyste zajistili rovnoměrné sušení.

Krok 8: Pečlivě dokončit

Poté, co je koberec zcela suchý, můžete dokončit opatrně. Použijte široký hřeben na zuby k odvlhčení háčkovacích vláken a učinit koberec vypadat krásněji.

Nyní, když víte, jak správně umývat háčkovací koberečky, můžete své kusy udržovat čisté a dobře se o ně starat déle. Nezapomeňte sledovat konkrétní pokyny pro mytí na koberci a užít si krásu a pohodlí, které poskytují vašemu domovu.

Scroll to Top